Sparta ani podruhé nezaváhala, Helas porazila 5:4

V dalším utkání nabitého programu mířili sparťané do Brna, kde se utkali s domácím Helasem, který nakonec porazili 5:4.

Sparta do utkání vkročila výborně, první gól padl už ve 32. vteřině, když Wilde využil chybu domácích a připravil gól Novakovi. Helas se brzy dostal do hry, když ve 3. minutě vyrovnal Kamenský střelou na vzdálenější tyč. Oba týmy hrály vyrovnaný zápas, ale vedení hostům vrátil v 9. minutě Wilde, když dorazil míč do brány. Poslední gól v první půli diváci viděli v 17. minutě, když Michal Seidler přesnou střelou orazítkoval obě tyče a nakonec skóroval.

Sparťané vstoupili lépe i do druhé půle, když hned ve 21. minutě zafungoval tandem Seidler-Drahovský – 4:1. Pět minut před koncem uniknul Michal Seidler po levé straně a proti brankáři nezaváhal – 5:1. V závěru zápasů dali domácí vše do útoku, V 37. minutě snížil na 2:5 Kamenský, o minutu později se trefil Prokeš – 3:5. V 39. minutě začalo drama, když si míč do vlastní branky srazil Mladen Kocič – 4:5. Nakonec si sparťané vítězství pohlídali a z Brna vezou 3 body.

Beni Simitči (trenér, AC Sparta Praha): „Jsem strašně zklamaný a naštvaný na všechny kluky, bez rozdílu, jak si dnešní zápas odchodili. Chápu, že lehce v hlavě může být důležitost čtvrtečního zápas a nedělního derby, ale takto hrát je neakceptovatelné! A už vůbec ne ve Spartě pod mým vedením!“

Marek Konečný (brankář, Helas Brno): “S jedním z favoritů na titul jsme odehráli dobré utkání. V první půlce jsme bohužel zahodili velké množství šancí, kdežto Sparta všechny svoje využila a dostala se do pohodlného vedení. Jsem rád, že jsme tentokrát Spartě nedarovali vítězství zadarmo a v posledních pěti minutách zápas pěkně zdramatizovali. K bodovému zisku nám dnes chybělo i trochu štestíčka.”

Helas Brno vs. AC Sparta Praha 4:5 (1:3)

Branky: 3. Kamenský (Špička), 37. Kamenský (Lukšija), 38. Prokeš, 39. Kocic (vla.) – 1. Novak (Wilde), 9. Wilde (Novak), 18. Seidler (Kocic), 21. Drahovský (Seidler), 35. Seidler

Helas Brno: Konečný, Mykytjuk – Cupák D., Šarközy, Sznapka, Lidmila, Lukšija, Kamenský, Matyska, Poul, Špička, Bílý, Mužík, Prokeš

AC Sparta Praha: Vahala, Plecitý, Kubíček – Rick, Kocic, Novak, Wilde, Drahovský, Křivánek, Hora, Seidler

Rozhodčí: Vaněk, Gasnárek