Sparta dosáhla na mečbol

Vítěz základní části VARTA futsal ligy přijel k druhému zápasu finálové série do Prahy bez vykartovaného Claudinha a s Nenem v sestavě v černých dresech a jako by symbolicky předeslal svůj osud. Nejenže „nedovolil“ domácím nastoupit doma v typických rudých dresech, ale první poločas nepřijel ani aktivně hrát, jen bránit od poloviny hřiště.

Sparta se ale nenechala ani těmito tahy rozhodit a od prvních okamžiků měla málo pohledný zápas pod kontrolou. Beni Simitči nasadil od začátku opět dvě čtyřky, když tu „českou” ponechal s Hrdinou a po karetním trestu vrátivšího se Drahovského posunul do čtyřky „cizinců”. Ta několikrát sevřela Svarog, ale Jeronimo v teplické brance čaroval. Kapituloval až v 7.minutě, kdy zaúřadovala právě dvojice Drahovský – Wilde. Druhý jmenovaný dostal rychlou a nezištnou přihrávku a jak je jeho zvykem, chladnokrevně proměnil. Řekl si tak hlasitě nejen o pozici nejlepšího střelce play-off, ale i o poctu pro nejlepšího hráče finálové série. Letenští měli i v dalším průběhu jasnou převahu, ale druhý gól přidali až v 18.minutě zásluhou kapitána Seidlera, který uklidil míč do prázdné branky. Tepličtí svěřenci trenéra Barbosy poměrně slušnou „zónou” ubránili pro ně za daného vývoje hry relativně příznivý poločasový stav, i když hra prakticky v pěti – cizinci plus kapitán Černý byla hodně vysilující a tak Gerčák měl v první dvacetiminutovce málo práce.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, vypracovali si hned v úvodu dvě šance, s kterými si ale Gerčák poradil. Definitivně do kolen je srazil vzápětí Amrani, kterého poslal Simitči po přestávce na palubovku. Důsledně sledoval duel Jeronimo – Wilde, který svou chytrostí a pro něho typickým důrazem v osobních soubojích vyhrál sparťanský kanonýr a pro subtilního „světoběžníka” už nebylo problémem skórovat. Stav 3:0 vydržel do jedenácté minuty druhé půle, kdy sparťanská čtyřka nádherně rozebrala teplickou obranu a Cupák proměnil Vnukovu asistenci. Oba trenéři pak dali příležitost i dalším hráčům, ale na výsledku už se nic nezměnilo i když hosté sáhli opět na mnoho minut ke hře s vysunutým Jeronimem, který byl jinak jednoznačně nejlepším mužem teplické sestavy a nebýt jeho, Svarog by odjel z Prahy s daleko větším přídělem.

Série pokračuje za stavu 2:0 pro Spartu třetím zápasem příští pondělí 3.června od 20,10 hodin za asistence televizních kamer na půdě severočeského týmu. Tam pojede jistě opět početná skupina sparťanských fanoušků, kteří jsou v celém play-off velkou podporou svých hráčů a rádi by se vraceli v klubovém autobusu s pohárem pro mistra. Pakliže Sparta nastoupí i v třetím zápase finálové série ve „zlatých” dresech a uspěje, symbolika bude dokonána.

Michal Seidler, kapitán AC Sparta Praha: „Teplicím chyběl Claudinho a Teka, hráli to na šest lidí, což je obrovsky těžké. My jsme nastoupili s dvěma čtverkama. Řekli jsme si, že je budeme presovat, což se nám dařilo a šlo vidět, že Teplice byly na konci úplně unavené. Z tohoto pohledu šlo o snadnější vítězství než minule.“

Rodrigo Taverna, hráč Svarog FC: „Dnes jsme šli do zápasu s některými hráči, kteří nebyli na sto procent zdraví. Snažili jsme se vymyslet nějakou taktiku, která by vedla k vítězství. Chtěli jsme zodpovědně bránit, ale znovu jsme si zápas prohráli po individuálních chybách. Nyní máme týden na trénink a rozbor chyb. Doma musíme získat bod.“