Sparta i podruhé nadělila desítku

Pražané přicestovali ke svému prvními zápasu na půdě soupeře sice s Kocičem a Grbešou, ale oba pro zranění zůstali jen na tribuně. Naopak, po dlouhé pauze naskočil k prvnímu soutěžnímu zápasu po vleklých problémech s okem Brahimi.

Obhájce trofeje pro mistra ligy začal opět tlakem a liberecké v prvních minutách na svou polovinu příliš nepouštěl. V tom byl úvod duelu obdobný jako první zápas s Budějovicemi. Přesto tam jeden rozdíl byl. Zatímco na domácí palubovce před týdnem se prosadila v úvodu hlavně česko-slovenská čtyřka – Drahovský, Rick, Seidler, Křivánek, tentokrát měla nabito druhá čtyřka, hrající ve složení Wilde, Amadeu, Brahimi a Novak. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil krásnou střelou pod břevno Novak, o minutu později ho napodobil Amadeu. Na 3:0 pro hosty vzápětí upravil Drahovský a Sparta po sedmi minutách vedla pohodlně 3:0. Kromě gólů ale pořádně rozchytala domácího gólmana Vogta, který na brankové čáře doslova čaroval a dodával svých spoluhráčům patřičnou morální sílu. Ti se postupně stále více osmělovali, nebezpeční byli hlavně v brejcích, a tak si zachytal i Gerčák na druhé straně. Ten se zapotil zvláště při brejku Janáčka a nacvičených signálech libereckých při standardkách. Protože oba muži mezi třemi tyčemi byli ve zbytku poločasu bezchybní, šly oba celky do šaten za stavu 3:0 pro Spartu.

Do druhé půli Beni Simitči na lavičce Sparty prohodil v sestavě Ricka s Amadeem a Sparta pokračovala v tlaku, který však narušil liberecký Kratochvíl, který důrazem v osobním souboji získal míč a z první nádherně trefil – 1:3. Najednou bylo domácích plné hřiště, jako by v tu chvíli cítili šanci na podobný zvrat, jaký se povedl o dvě hodiny dříve libereckým hokejistům, kteří prohrávali se Spartou 2:6, aby nakonec vyhráli 8:7. Futsalová Sparta ale obdobný scénář nepřipustila.

Nejprve Křivánek trefil opět pod břevno, v téže minutě přidal svůj druhý gól v zápase Amadeu a o čtyřicet vteřin později skóroval podruhé i kapitán Drahovský. Téměř z protiútoku se nádherně protlačil kolem lajny Janáček a za jásotu fanoušků dal druhý domácí gól. To už ale Pražané kontrolovali další vývoj utkání a do zápisu přibyla i další jména – Seidler, Rick a dvakrát Wilde, který tak prolomil střeleckou smůlu v úvodu sezony a stanovil konečné skóre 10:2 – Sparta tedy i podruhé dosáhla na dvouciferný výsledek.

Liberečtí ale i přes vysokou porážku zanechali dobrý dojem. Bojovali v otevřeném boji až do poslední minuty, neuchýlili se k žádnému držení míče na úkor méně inkasovaných gólů a potvrdili, že výhra v prvním kole v Mělníku nebyla náhodná – proti loňské sezoně udělali výrazný krok kupředu.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Dnes mohu být plně spokojen jen s výsledkem a s deseti vstřelenými góly! Jinak z předvedené hry nadšený nejsem. Budu opakovat, že kluci jsou unavení z tréninkových dávek, že mají těžký nohy. I přesto nemusím být úplně nespokojen, protože i přes únavu a fakt, že jsme hráli proti soupeři, který bránil v 10 metrech, tak jsme dali 10 gólů, a to bez Kociće a Grbeši. Největší radost mi udělal comeback Azema Brahimiho, který se poprvé vrátil po roce a půl a zvládnul to, přidal dvě asistence. Gratuluji soupeři za snahu a bojovnost, pokud do budoucna začnou hrát futsal s tímhle mladým a běhavým týmem, můžou být stálicemi v první lize.“

Michael Vacek (trenér Liberce): „Do zápasu jsme šli s taktikou bránění v hlubokém obranném bloku. Nechtěli jsme Spartu pouštět do kombinace přes střed, kterou má velmi nebezpečnou. To se nám první poločas dařilo, branky jsme dostali po krásných střelách z dálky. Škoda našich nevyužitých brejků, mohli jsme jít v poločase do kabin s příznivějším výsledkem. V druhém poločase jsme konečně dokázali dát gól, ale tři rychlé branky v rozmezí dvou minut rozhodli o výsledku. Na konci jsme udělali několik zbytečných chyb a ty kvalitní soupeř jako Sparta je dokáže potrestat. Myslím, že jsme nesehráli špatný zápas a výsledek pro nás mohl být příznivější, než nakonec je.”

FTZS Liberec vs. AC Sparta Praha 2:10 (0:3)
Branky: 24. Kratochvíl, 28. Janáček – 4. Novak, 5. Amadeu (Novak), 7. Drahovský, 26. Křivánek, 26. Amadeu, 27. Drahovský, 31. Seidler, 34. Rick, 36. Wilde, 37. Wilde (Brahimi)

Karty: 19. Vrabec (ZSL), 37. Janáček (ZSL) – 15. Amadeu (SPA), 19. Rick (SPA)

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – Bína M., Vrabec, Kratochvíl, Henzl, Rašín, Novotný, Janáček, Benek (C), Šorsák, Vébr, Daněk

AC Sparta Praha: Gerčák (Vahala, Plecitý) – Rick, Brahimi, Amadeu, Novak, Wilde, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Seidler

Rozhodčí: Nešněra, Nagy