Odpracované vítězství zvýšilo naději na postup

I ve svém druhém vystoupení se museli sparťanští futsalisté vyrovnat se soupeřem, který sice reprezentuje Maltu, ale tři zástupci této země se na palubovku dostávají minimálně – před výborným gólmanem s norským pasem hrají většinu zápasu čtyři Brazilci – ti tvoří první čtyřku, dva Srbové a jeden Rumun. Tato „cizinecká legie“ byla také hráči v rudých dresech zatlačena hned od prvních minut do defenzívy, která na rozdíl od jejich zápasu s polským Rekordem nebyla tak nahoře, takže českému mistru se hledala skulinka v obraně soupeře celých čtrnáct minut. Zatímco Gerčák byl prakticky bez práce, tak Rakvaag potvrzoval pozici nejlepšího hráče soupeře. Výborný norský mág mezi třemi tyčemi odolával až do 14. minuty, kdy ho překonal Drahovský a domácí fandové si mohli poprvé zakřičet gól. Více jich už sparťané v první půli nepřidali, i když šancí měli hodně.

Do druhé půli sáhl Beni Simitči k zajímavému tahu – do hry nasadil do té doby nehrajícího Brahimiho a tento tah mu vyšel dokonale. Než se stačila defenzíva soupeře přeorientovat na jiný způsob hry bránění nově složené čtyřky, dostal se Brahimi při jednom z prvních dotyků s míčem do dobré střelecké pozice a zvýšil na 2:0. Tenhle gól se nakonec ukázal jako klíčový, protože sparťané se uklidnili a o čtyři minuty později zvýšil po Kocičově přihrávce Wilde na tříbrankový rozdíl. Poté začali hráči Luxolu s hrou bez brankáře, ale naráželi na dobrou defenzívu Sparty. Tu prostřelil až deset minut před koncem Pereira De Souza, který měl vzápětí další velkou šanci, kterou však neproměnil. Vzápětí přišel pro jeho tým trest – Coriolano fauloval Wildeho a Novak s jistotou penaltu proměnil. Tříbrankové vedení ještě pojistil Seidler, který sedm minut před koncem dostal ideální přihrávku od „dvojčete“ Drahovského.

Futsalisté českého mistra pak dohráli zápas pod kontrolou a před závěrečným nedělním duelem s polským Rekordem mají výbornou pozici na postup do další listopadové fáze soutěže – Elite round. Rádi by splnili přání svého trenéra, aby skupinu vyhráli s plným počtem 9 bodů.

AC SPARTA PRAHA vs. LUXOL ST. ANDREWS 5:1 (1:0)

Branky: 14. Drahovský (Novak), 22. Brahimi (Drahovský), 26. Wilde (Kocič), 31. Novak (penalta), 33. Seidler (Drahovský) – 30. Pereira De Souza

ŽK:  15. Rick, 39. Kocič, 40. Grbeša – 14. Coriolano, 36. Vevé

Rozhodčí: Ibrahim El Jilali (NED), Alejandro Martinez Flores (ESP)

Sestavy:
AC Sparta Praha: Gerčák (Vahala, Plecitý) – Rick, Amadeu, Seidler, Drahovský (C) – Kocič, Brahimi, Novak, Wilde, Křivánek, Hora, Grbeša – trenér: Beni Simitči

Luxol St. Andrews FC: Rakvaag (Obradovič) – Fineo, Maikinho, Pereira de Souza, Coriolano- Vevé, Sammut, Zammit (C), Telisi, Vukovič, Raducu – trenér: Clint Cope

FUTSAL KLUB CSÍKSZEREDA vs RECORD BIELSKO-BIALA 2:1 (1:0)

Branky: 2. F. Matei, 37. Alvarito – 28. Marek

ŽK: 23. F. Matei, 25. Kubik, 32. Budniak

Rozhodčí: David Grondal Nisen (DEN), Stefan Vrijens (BEL)

Sestavy:
FK Csíkszereda: Lopez Gonzales (Dospinescu) – Panzaru, F. Matei, Hector, Alvarito – M. Matei, Bruno Santiago, Covaci, Pršič, Tanko (C), Savio Valaderes, Deco, Rakič – trenér: Sito Rivera

Rekord Bielsko-Biala: Nawrat (Iwanek) – Poplawski, Budniak, Marek, Bondar, Kubik, Pietyra, Surniak, Dudek, Gasior, Alex Viana, Korpela, Janovský (C) – trenér: Andrzej Szlapa