Sparta na konec roku pouze remizovala

Ve dvanáctém kole VARTA futsal ligy čekala sparťany do Českých Budějovic. Poslední utkání roku 2019 se jim však nepovedlo podle představ a s domácím Dynamem remizovali 4:4.

Úvod utkání byl vyrovnaný, Sparta hrozila převážně z brejků, ale neúspěšně. První gól domácí diváci viděli až v 10. minutě, když Pouzar proměnil penaltu po faulu Cristiana. Hosté začali tlačit daleko více, ale všechny pokusy likvidoval domácí brankář Beránek.

Do druhé půle vstoupili aktivně hráči v rudých dresech, ale stále jim chybělo štěstí v zakončení. Volného prostoru před brankou Cristiana využil domácí Sláma, který hlavičkou zvýšili na 2:0. Vzápětí přidali domácí i třetí gól. Po time-outu se Sparta rozhodla pro hru bez brankáře, z čehož dosáhli kýženého ovoce – postupně Drahovský a Amadeu vyrovnali na 3:3. Dvě minuty před koncem se dostali domácí k míči a gólem do prázdné brány získali vedení zpátky na svou stranu. V předposlední minutě utkání však Sparta domácí zatlačila na polovině, po čemž se prosadil Wilde, který stanovil skóre na konečných 4:4.

Radim Pouzar (hráč Dynamo PCO): „Jsme strašně moc spokojeni. Remíza je podle mého zasloužená. Sparta ukázala kvalitu a my jsme si nezasloužili prohrát. Obrovsky smekám před celým týmem, hráli jsme na hranici sebeobětování a odměnou je nám především výkon a zlatý bod.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Zápas se mi nechce dlouze hodnotit, jelikož jsem stále plný emocí. Jednoznačně je to pro nás ztráta dvou bodu. Nechci se vymlouvat na chybějící hráče, ani na zraněného Drahovského a Seidlera. Měli jsme takového soupeře porazit. Domácí bránili celý zápas jako nikdy předtím a nebýt jejich brankáře, který dnes chytal na reprezentační úrovni a chytil nám 20 tutovek a dalších minimálně 30 střel. Být Tomášem Neumannem, tak zvážím jeho povolání do reprezentace, opravdu klobouk dolů. Gratuluji domácím, nám zase spadl nos možná v pravou chvíli před svátky, když každý se bude muset zamyslet. Bude na to dost času, ale také na to, aby si někteří odpočinuli, protože stavu některých hráčů opravdu lituji.“

SK Dynamo Č. Budějovice vs. AC Sparta Praha 4:4 (1:0)

Branky: 10. Pouzar, 23. Sláma, 25. Hačka, 38. Hačka – 29. Drahovský, 34. Amadeu, 38. Amadeu, 39. Wilde

Dynamo PCO České Budějovice: Beránek – Pouzar, Benát, Hačka, Sláma, Jasanský, Hric, Hrbáč, Pícha
AC Sparta Praha: Cristino (Vahala, Plecitý) – Drahovský, Seidler, Rick, Křivánek, Novak, Wilde, Amadeu, Hora, Fejzullah
Rozhodčí: Kliner,Čep,