Sparta vedení neudržela, ze zápasu s Teplicemi bere bod

Spartu v Teplicích poslal do vedení Amadeu, když nadvakrát dorazil střelu svého spoluhráče Wildeho. Aby byl stylový, použil nejdříve pravou, poté levou nohu. Krok v první půli srovnal David Černý. Sparťanský první střelec Amadeu v blízkosti své brány ztratil míč, který dostal Černý v jasné pozici a nezaváhal.

Druhý poločas ještě zvýšil obrátky utkání. Teplice poprvé šly do vedení. Přízemní střelou proměnil přečíslení tři na dva David Černý. Zakrátko v rudém dresu odpověděl Mladen Kočič, který nebyl pokryt v předbrankovém prostoru. Vedení si vzala zpět Sparta. Hezkou a rychlou kombinaci zakončil Michal Seidler svým 25. gólem v sezoně. Za minutu přišel hattrick. David Černý z Teplic napálil míč nádherně z voleje po přihrávce z autového kopu. Na 4:3 pro Teplice do prázdné brány upravil César Ribeiro. Poslední slovo měli ale hosté. Mladen Kočič si navedl míč po straně a dobře vypálil. Utkání skončilo poměrně zaslouženou remízou.

Beni Simitči, trenér AC Sparta Praha:„Nejdříve musím pogratulovat domácím, protože se opravdu se snažili. Na taktické poradě jsem kluky upozorňoval, že posílili, že už to nejsou Teplice jako loni, kdy jsme je snadno porazili. Doplnili se šikovně, pro naši ligu je to super, zvedne to kvalitu i naši motivaci, abychom se připravili ještě více. Neřekl bych, že remíza byla spravedlivá, myslím si, že jsme byli o něco lepší, měli jsme více šancí, které jsme bohužel nevyužili. Když to tak necháte, může přijít situace, kdy oni otočí výsledek a vy to nakonec ještě musíte honit. Je to v pořádku, teď už čekáme jen na konec ligy, čeká nás několik kol, což musíme zvládnout. Klukům nemám co vyčíst, stáhl jsem z druhé půle Amadea, který se cítil unavený a na konci ještě Wildeho, který cítil bolest v zadním stehenním svalu. Remízu beru, ale je škoda nevyužitých šancí.“

David Černý, kapitán Svarog FC: „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Hra byla vyrovnaná a šance na obou stranách. Bohužel pro nás se Sparta ujala vedení. Obdržená branka nás spíše nakopla a začali jsme být ještě více aktivní. Po dobrém pressingu jsme si vytvářeli šance a jedna z nich se ujala. Do kabin se šlo za stavu 1:1. Myslím si, že druhá polovina se divákům musela líbit. Jak my, tak i Sparta jsme si začali vytvářet gólové příležitosti. Dvakrát jsme se dokázali dostat do vedení, nejdříve 2:1 a následně 4:3. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet. Myslím si, že remíza 4:4 je spravedlivá pro oba týmy.“

SVAROG FC TEPLICE – AC SPARTA PRAHA 4:4 (1:1)

Sestava Teplice: Diegao (Hůla) – Tato, Claudinho, Černý, Baran, Litvinov, César, Alemao, Künzl, Djaelson, Šebek, Taverna, Žolcer
Sestava Sparta: Vahala (Kubíček, Plecitý) – Rick, Kocič, Amadeu, Novak, Wilde, Drahovský, Křivánek, Hora, Seidler
Branky a asistence: 17. Černý (Djaelson), 27. Černý (Litvinov), 30. Černý (Taverna), 32. César (Claudinho) – 15. Amadeu, 27. Kocič (Novak), 28. Seidler (Novak), 35. Kocič